Kā 10 Centrālās un Austrumeiropas (CAE) valstis ir tikušas gala ar pandēmiju pēc tās iedzīvotāju domām? Cik daudz CAE valstu iedzīvotāji plāno vakcinēties? Kā pandēmija ir ietekmējusi pasaules līderu popularitāti? Kā ES tiek uztverta saistībā ar vakcinācijas sarunām? Vai atbalsta demokrātija ir spēcīgāka, vai, gluži pretēji, vai palielinājās simpātijas pret nedemokrātiskiem režīmiem un to praksi? Kā cilvēki uztver Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu vai cilvēktiesību pārkāpumus Ķīnā?
Sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu (RJA), ikgadējais pētījums GLOBSEC Trends 2021 sniedz ieskatu Centrālās un Austrumeiropas iedzīvotāju domās, piedāvājot atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.
Šī pētījuma dalībnieks un RJA pasniedzējs Dr. Mārtiņš Hiršs uzsver: “Pētījuma dati dod unikālu iespēju salīdzināt Latviju ar citām valstīm mūsu reģionā. Šis salīdzinošais pētījums paver jaunu perspektīvu uz Covid-19 sazvērestību izplatību un Krievijas ietekmi Latvijā, jo Latvijas rādītāji nebūt nav tie sliktākie reģionā.”
Ar pētījumu angļu valodā var iepazīties šajā saitē. Iespējams iepazīties arī ar Latvijas datu Faktu lapu latviešu un angļu valodās.
Aptaujas tika veiktas 10 CAE valstīs, izmantojot reprezentatīvu izlasi, kurā bija 1000 respondentu no katras valsts (kopā 10 000 respondentu), Austrijā, Bulgārijā, Čehijā, Ungārijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Rumānijā un Slovākijā.