17. decembrī valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un Rīgas Juridiskās augstskolas rektors Džordžs Ulrihs (George Ulrich) svinīgā pasākumā Lielajā Ģildē sveica Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu dalībniekus, kas absolvēja šīs augstskolas Padziļinātās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā rudens semestri.
Uzrunājot absolventus, valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzsvēra: “Cerams, ka Rīgā pavadītais mācību laiks būs kā atspēriena solis dalībnieku turpmākajās profesionālajās karjerās, centienos sasniegt panākumus akadēmiskajā, politiskajā un ekonomiskajā dzīvē. Mums bija patiess gandarījums dalīties ar savu pieredzi – kļūdām un sasniegumiem, kas iegūti pēdējos 25 gados, kad attīstījāmies paši.”
Tāpat valsts sekretārs atzīmēja, ka svarīgi ir ne tikai ieguldīt jauno līderu nākotnes izglītībā un dalīties Latvijas pieredzē, bet arī dot iespēju veidot savstarpējas draudzības un partnerības turpmākai valstu sekmīgai sadarbībai, attīstībai un izaugsmei. "Latvija noteikti saredz Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstis un to sabiedrības kā draugus un nozīmīgus partnerus nākotnē," atzina A. Pildegovičs.
Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstis ir svarīgi partneri Latvijai, un to apliecina arī Latvijas mērķtiecīgi īstenotā ārpolitika šajās valstīs. Programma ir pierādījusi sevi kā ilgtspējīgu projektu, vienlaikus palielinot Latvijas atpazīstamību kā zināšanu pārneses centram kaimiņu reģionu valstīm.
Rudens semestrī mācības Latvijā apguva 39 pilsoniskās sabiedrības un publiskās administrācijas jaunie līderi no Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm: Uzbekistānas, Turkmenistānas, Kazahstānas, Tadžikistānas, Kirgizstānas, Baltkrievijas, Ukrainas, Gruzijas, Moldovas, Armēnijas, Azerbaidžānas. Programmas laikā dalībnieki mācību braucienā apmeklēja arī Briseli un Luksemburgu.
Studiju programma izveidota 2014. gadā, un to koordinē Rīgas Juridiskā augstskola. Latvijā līdz šim izglītojušies 70 pārstāvji no partnervalstīm, lai, atgriežoties mītnes zemēs, gūtās zināšanas izmantotu savu valstu attīstības veicināšanai.
Finansējumu programma daļēji saņem no Latvijas valsts budžetā attīstības sadarbības politikai paredzētajiem līdzekļiem. Tāpat būtiski naudas līdzekļi tiek piesaistīti no citām valstīm – ASV, Norvēģijas, Zviedrijas, Šveices un Luksemburgas.