RJA aicina apmeklēt Dr. Vasileios Karagiannopoulos publisko lekciju "Haktivisms un likums: Morālie un juridiskie izaicinājumi, kas saistīti ar ļaunprātīgām metodēm politiskās izpausmes izmantošanā", kas notiks Rīgas Juridiskās augstskolas W-42 auditorijā 12. oktobrī plkst. 15:00. Šī būs pirmā lekcija Juridiskā biroja Ellex atbalstīto lekciju ciklā.
Vietu skaits ierobežots. Reģistrēties šeit
Lekcija notiks angļu valodā.
Dr. Vasileios Karagiannopoulos publiskajā lekcijā sniegs vēsturisku apskatu par hacktivismu un analizēs morālos un juridiskos izaicinājumus, ko rada kibernoziegumi kā politiskās izpausmes forma. Dr. Karagiannopoulos 2018. gadā ir nopublicējis grāmatu par šo tēmu "Dzīvošana ar haktivismu: no konflikta līdz simbiozei" (“Living with Hacktivism: From Conflict to Symbiosis”).
Dr. Karagiannopoulos diskutēs par haktivistu darbībām vārda brīvības un pilsoniskās nepakļaušanās kontekstā, kā arī analizēs Apvienotās Karalistes un ASV tiesisko regulējumu un tiesu praksi kas attiecas uz šādām darbībām. Sarunas noslēgumā tiks kritizētas pašreizējās pieejas haktivismam un tiks piedāvāti alternatīvi, mazāk uz konfliktiem vērsti ieteikumi šīs sociāli politiskās situācijas risināšanai.
Dr. Vasileios Karagiannopoulos ir tieslietu un kibernoziegumu vecākais lektors Krimināllietu studiju institūtā (ICJS) Portsmutas universitātē, kur viņš strādā kopš 2014. gada. Viņš absolvēja Atēnu Juridisko augstskolu 2005. gadā un 2007. gadā pabeidza tiesību maģistra grādu “Informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju likumā” Stratklaīdas Juridiskajā augstskolā, kur viņš arī ar izcilību arī ieguvis doktora grādu tiesību zinātnē 2013. gadā.
Vasileios ir projekta “Cybercrime Awareness Clinic” direktors. Projekta mērķis ir palielināt izpratni un veidot elastīgumu saistībā ar kibernoziegumiem vietējā sabiedrībā, iesaistot sabiedrību un veicot pētījumus. Dr. Vasileios Karagiannopoulos ir arī kriminoloģijas un kibernoziegumu bakalaura kursa vadītājs Portsmutas universitātē. Šī kursa mērķis ir aplūkot kibernoziedzību un kiberdrošību vairāk nevis no tehniskajiem, bet gan no sociālpolitiskajiem, juridiskajiem un antropoloģiskajiem aspektiem. Dr. Karagiannopoulos ir arī Ētikas departamenta priekšsēdētājs un Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes ētikas komitejas priekšsēdētāja vietnieks.